Banner Banner

Vragen en antwoorden ontwerp inrichting Boeierstraat, Pluutstraat, Schokkerstraat, Henri Dunantstraat

Deze zomer presenteerden we het voorlopig ontwerp van de openbare ruimte op verschillende bijeenkomsten. Daarop hebben we een aantal reacties gehad. Waar dat kon hebben we het ontwerp aangepast, zodat het beter aansluit op uw wensen. Op deze pagina leest u de vragen en antwoorden.


Algemeen

Zijn er voldoende parkeerplaatsen?

Ja. Voor dit ontwikkelgebied is rekening gehouden met de bestaande en nieuwe woningen en de daarbij horende parkeernorm. Deze parkeernorm is door het college vastgesteld in de Nota Parkeernormen. Het gehele gebied voldoet aan deze norm.


Zijn de straten breed genoeg voor de hulpdiensten?

Ja. De straten worden breder dan nu doordat we haaks parkeren invoeren. Ze worden 6 meter breed. Dit is breed genoeg voor de hulpdiensten om elkaar te passeren.


Hoe gaat de verkeerssituatie worden ter hoogte van het T-splitsing Henri Dunantstraat/ Churchilllaan? Het wordt daar straks drukker dan nu.

Op dit moment werkt team Mobiliteit aan een Multimodaal Netwerk kader. Dit kader bekijkt hoe de toekomst invloed heeft op het wegennet in Purmerend en Beemster. Hieruit zal blijken of de wegenstructuur moet veranderen om klaar te zijn voor toekomstige ontwikkelingen. In dit onderzoek wordt ook gekeken naar de Churchilllaan.


Komen er voldoende laadpalen?

We leggen een aantal laadpalen aan. Daarnaast leggen we ondergrondse voorzieningen aan voor toekomstige laadpalen.


Worden de straten eenrichtingsverkeer net als nu?

Nee. Er komt geen eenrichtingsverkeer, behalve rondom de HOED. De straten zijn nu breder, dus dit is niet nodig.


HOED

Blijven de speciale parkeerplaatsen voor artsen behouden?

Er blijven speciale parkeerplaatsen voor artsen. Per praktijk komt er 1 parkeerplaats voor artsen. In de HOED zitten 4 praktijken. Er komen dus 4 parkeerplaatsen voor artsen.


Kan er een blauwe zone worden gerealiseerd rondom De HOED, zodat er altijd voldoende parkeerplekken dichtbij zijn voor de patiënten?

Er komt geen blauwe zone rond De HOED. Er komen in de omgeving voldoende parkeerplaatsen. Voor personen met een gehandicaptenkaart leggen we algemene gehandicaptenparkeerplaatsen aan nabij de HOED.


Blijven de gehandicapten parkeerplaatsen behouden?

Ja. Deze nemen we mee in de herinrichting.


Kan de stoep bij de achterzijde/spoorzijde van de HOED worden meegenomen bij de herinrichting?

Ja, dat kan als de eigenaar van de HOED toestemming geeft voor de werkzaamheden op zijn perceel.


Kan de huidige inrichting van het haaksparkeren voor de HOED behouden blijven?

Nee, dit kan niet. We willen de bomen behouden en het voetpad voor de HOED breder maken. Hierdoor is er niet genoeg ruimte.


Station NS

Blijft het station goed bereikbaar?

De bereikbaarheid van het station blijft hetzelfde als in de huidige situatie.


Groen park in het midden van het plan

Komen er speelvoorzieningen en recreatievoorzieningen in het groene parkje?

Ja.


Kan de openbare ruimte zo ontworpen worden dat er spontane ontmoetingen kunnen ontstaan?

In het park komt een ontmoetingsplein met zitjes. Daarnaast komen er ook op andere plekken in het park bankjes en speelvoorzieningen.


Kunnen er voor fietsers weggetjes komen door het groene midden van het plan?

Nee. We willen het gebruik van de paden door fietsers, fat bikes, scooters etc. voorkomen. Dit voor de veiligheid van voetgangers en spelende kinderen. Dit is geen doorgaande route voor fietsers.


Boeierflat

Kunnen de struiken bij de parkeerplaatsen Boeierstraat lager worden? Het voelt hierdoor onveilig.

Een deel van de beplanting verdwijnt. Hier komen parkeerplaatsen. Hierdoor is er meer zicht op de parkeerplaats en daardoor meer sociale controle.


Kunnen de bomen voor de Boeierflat behouden blijven?

Drie van de vier bomen blijven behouden. Eén boom wordt gekapt. We planten 3 nieuwe bomen.


Mogen de eigenaren van de garages onder het afdak van de garages paaltjes plaatsen?

Nee. De grond onder de afdakjes is van de gemeente.

 

Boeierstraat

Kunnen de langsparkeerplaatsen naast de Henri Dunantstraat 31 blijven? 

Nee, deze gaan weg. Aan de overzijde van de weg komen 9 parkeerplaatsen die haaks op de weg staan.

 

Kan de lantaarnpaal in de Boeierstraat bij het achterpad van de Henri Dunantstraat 17-31 blijven? 

Ja, hier komt weer een lantaarnpaal. 

 

Mogen we als garage-eigenaar paaltjes plaatsen onder het afdakje van de garages? 

Nee, dit mag niet. De grond onder het afdakje is van de gemeente. Dit is openbaar gebied.


Henri Dunantstraat

Kan het schuin parkeren in de Henri Dunantstraat behouden blijven?

Nee. Het schuin parkeren in de Henri Dunantstraat vervangen we door langsparkeerplaatsen. Dit doen we omdat dit veiliger is bij het in- en uitparkeren. Er is bij langs parkeren meer zicht op het naderend verkeer. Door het langsparkeren wordt het aantal parkeerplaatsen in de Henri Dunantstraat minder. De parkeerplaatsen die in mindering komen compenseren we in de directe omgeving. Dit vindt plaats direct aan het begin van beide toegangen tot de Boeierstraat.

 

Kunnen de werkzaamheden aan de Henri Dunantstraat niet uitgevoerd worden in november en december? 

We voeren deze werkzaamheden vanaf januari uit. Dit zodat de ondernemers in de voor hen drukste maanden geen last hebben van de werkzaamheden. 

 

Makado

Kunnen er aanpassingen komen waardoor de vrachtwagens van de AH makkelijker bij de laad- en losplek kunnen komen?

Ja. We maken de inrit vanaf de Henri Dunantstraat naar het Makado ruimer voor de vrachtwagens. Daarnaast laten we enkele parkeerplaatsen vervallen, waardoor de vrachtwagens meer ruimte hebben om te draaien en te steken.

 

Blijven de standplaatsen voor de viskar en de oliebollenkraan behouden?

Ja. Er komt weer plek voor 2 standplaatsen. Deze komen naast elkaar te staan met de rug naar de Henri Dunantstraat.

 

Kunnen de werkzaamheden van de Henri Dunantstraat niet uitgevoerd worden in november en december?

We voeren deze werkzaamheden vanaf januari uit. Dit zodat de ondernemers in de voor hen drukste maanden geen last hebben van de werkzaamheden.